Slnko vstáva a zapadá s novými hodinkami Everywhere Horizon od značky Krayon

Už 9. novembra sa bude v Ženeve konať najnovší ročník prestížneho hodinárskeho podujatia s názvom Grand Prix D’Horlogerie De Geneve. Pri tejto príležitosti boli už v priebehu minulého mesiaca predstavení najhorúcejší kandidáti na hviezdu výstavy, pričom v tejto zostave sa objavilo niekoľko takmer neuveriteľných modelov náramkových hodiniek.

Kategória označená ako „Pánske komplikácie roka“ obvykle predstavuje skutočne výnimočné hodinky, ktoré zahŕňajú tourbillony, minútové opakovače a večné kalendáre. Nedá sa poprieť, že uvedené komplikácie sú už sami o sebe pozoruhodnými dielami, avšak každú chvíľu sa na scéne objaví produkt, ktorý naozaj vyniká zaužívaným štandardom. Obvykle ide o nový prvok, o niečo nezvyčajné, čo má potenciál rozšíriť hranice moderného hodinárskeho umenia.

Súvisiace: Hodinky Louis Moinet Skylink obsahujú artefakty z misie Apollo-Sojuz

V roku 2018 sa takýmto revolučným prírastkom luxusného hodinárskeho sveta stanú hodinky Krayon Everywhere Horizon. Model Everywhere bol pritom vôbec prvými hodinkami, ktoré vytvoril relatívny nováčik na tomto trhu – značka Krayon. Táto edícia však v súčasnosti pokračuje modelom, o ktorom sa vôbec nedá tvrdiť, že by sa spoliehal na dejinami odskúšané prvky a vlastnosti.

Model Horizont Everywhere je aktualizáciou pôvodnej verzie Everywhere a zahŕňa puzdro vyrobené z bieleho zlata, ktoré je vykladané 94 diamantmi, ako aj 22-karátový mikro-rotor vyrobený z čistého žltého zlata, ktorý je viditeľný cez zadnú stenu puzdra. Hodinky disponujú rezervou náťahu o hodnote 80 hodín. Autorom dizajnu tohto modelu je Remi Maillat. Ten sa považuje za šialeného vedca, skutočného milovníka hodinárskej inovácie a muža, ktorý prechováva absolútnu vášeň pre svoje remeslo.

Hodinky modelu Everywhere Horizont od značky Krayon.

Prečo je teda model Everywhere Horizon takým výnimočným kúskom? Tento zázrak hodinárskeho inžinierstva je schopný udávať presný čas východu a západu slnka v ktoromkoľvek danom mieste na zemskom povrchu. Pozoruhodnou je však skutočnosť, že táto funkcia je založená výhradne na mechanických komponentoch – konkrétne je za ňu zodpovedných 595 starostlivo zmontovaných súčiastok. Vnútorný mechanizmus hodiniek je uložený v puzdre s priemerom 42 milimetrov a hrúbkou iba 6,5 milimetra.

Funkcia zobrazovania času východu a západu slnka je plne programovateľná a dá sa ľahko nastaviť na požadovanú geografickú lokalizáciu, ktorú si vyberiete nastavením dátumu, zemepisnej šírky, dĺžky a časového pásma pomocou tlačidla na ľavej strane puzdra. Pomocou korunky hodiniek si následne vyberiete konkrétne mesto.

Hodinky, ktoré zobrazujú časy východu a západu slnka sa však vyskytli na trhu aj v minulosti. Zásadným rozdielom je, že žiadne z predchádzajúcich modelov s touto schopnosťou neboli programovateľné. Áno, časy východu a západu slnka mohli byť vo všeobecnosti nastavené na akékoľvek miesto na zemi, ktoré ste si zvolili, ale muselo tak byť vykonané už vo výrobnej dielni, ešte pred zakúpením hodiniek. Pre zobrazovanie správnej informácie bolo potrebné vyrobiť komponenty špeciálne tvarované pre každé konkrétne časové pásmo. Hodinky následne zobrazovali údaje iba pre lokalitu, ktorú ste si zvolili.

Súvisiace: Nové hodinky značky Louis Moinet majú číselníky z mesačných meteoritov a z prvotriednej zemskej kôry

Hodinky modelu Everywhere od značky Krayon však úplne rúcajú toto obmedzenie – môžete si vybrať dátum, zemepisnú šírku a dĺžku akéhokoľvek mesta, ktoré si budete priať, a hodinky Vám zobrazia tie správne informácie.

Krayon Everywhere Horizont.

Zatiaľ čo hodinky modelu Everywhere Horizon sú skutočne neuveriteľným produktom hodinárskeho remesla, nie sú učené pre obzvlášť široké publikum. Cena základnej verzie modelu predstavuje 775 000 švajčiarskych frankov – pri súčasnom výmennom kurze približne 778 773 dolárov.

Model Everywhere je okrem toho dostupný aj ako plne prispôsobiteľný kusový produkt – vlastný doplnok môžete ozdobiť gravírovaním, rôznymi typmi puzdra hodiniek, diamantovými vložkami, gravírovanými mostíkmi vnútorného mechanizmu či špeciálne zhotoveným mikro-rotorom. Atraktívnou možnosťou je tiež ručne maľovaný alebo glazúrovaný ciferník. Jediným problémom je fakt, že Maillat dokáže vyrobiť iba päť takýchto hodiniek za rok.

Zdroj: HypeBeast, FHHJournal

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.