Aká musí byť hodnota vášho majetku, aby ste patrili k 1% najbohatších ľudí v týchto krajinách?

Vo vnútri luxusného lietadla.

Zaujíma vás, koľko musíte vlastniť na to, aby ste patrili k najbohatším ľuďom v USA a v iných krajinách? Odpoveď prináša najnovšia správa 2021 Wealth Report (Správa o bohatstve), ktorú každoročne zverejňuje realitná agentúra Knight Frank.

Na to, aby sa jednotlivec v USA mohol pochváliť tým, že patrí k najbohatšiemu 1% obyvateľstva, potrebuje čistú hodnotu majetku vo výške $4,4 miliónov. V porovnaní so zvyškom sveta má USA tretiu najvyššiu prahovú hodnotu bohatstva, pohybujúcu sa na hranici 1%.

Na druhej strane má USA najvyšší počet rezidentov, ktorých agentúra Knight Frank označuje UHNWI , čo je skratka pre jednotlivcov s veľmi vysokou čistou hodnotou majetku. Realitná agentúra definuje týchto rezidentov ako osoby, ktorých čistá hodnota majetku presahuje $30 miliónov.

Krajinou s druhou najvyššou prahovou hodnotou bohatstva je Švajčiarsko, kde jednotlivec potrebuje majetok s čistou hodnotou $5,1 milióna na to, aby patril k 1% najbohatších ľudí.
Na prvom mieste je však Monako, kde 1% najbohatších ľudí krajiny vlastní majetok v čistej hodnote $7,9 miliónov.

Hodnota čistého bohatstva potrebná na to, aby ste v uvedených krajinách patrili k 1% najbohatších obyvateľov.

V správe sa na 4. mieste nachádza Singapur s hodnotou čistého majetku najbohatších ľudí krajiny $2,9 milióna. Hneď za ním je Hong Kong s čistou hodnotou bohatstva $2,8 milióna. V rámci Latinskej Ameriky sa najvyššie umiestnila Argentína ($360 000) a v Afrike zas Juhoafrická republika ($180 000).

Krajiny, v ktorých na to, aby ste patrili k 1% najbohatších, nepotrebujete až tak veľa, sú Indonézia ($60 000) a Keňa ($20 000). 

Správa ďalej predpokladá, že hranica 1% sa v Indii do piatich rokov takmer zdvojnásobí a v Číne porastie o 70% z $850 000 v roku 2020.

Približne 90% respondentov dotazníka s názvom Wealth Report Attitudes Survey (Prieskum postojov v správe o bohatstve) povedalo, že aj po pandémii koronavírusu očakávajú investičné príležitosti.

Podľa Davida Bailina, hlavného investičného riaditeľa v Citi Private Bank, „vstupujeme do nového ekonomického cyklu a vyhliadky na vytváranie a rast bohatstva sú obrovské.“

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.