
Spoločnosť Peloton sa preslávila svojím prvotriednym stacionárnym bicyklom. Rozhodla sa však využiť popularitu, ktorú takto nadobudla a uviedla na trh ďalší profesionálny produkt. Je ním bežecký pás Peloton Tread.
Vysoko inovatívna spoločnosť so zameraním na fitness v priebehu mája uzavrela kolo financovania, v rámci ktorého zhromaždila kapitál v hodnote 325 miliónov dolárov. Hodnota spoločnosti v súčasnosti predstavuje 1,3 miliardy dolárov a vybudovala si rozsiahlu základňu fanúšikov, ktorí sú takmer posadnutí jej futuristickým stacionárnym bicyklom. Noah Wintroub, podpredseda finančnej spoločnosti JP Morgan, vyhlásil, že Peloton je možné nazvať „ekvivalentom spoločnosti Apple vo svete fitness“.
John Foley, generálny riaditeľ spoločnosti Peloton, uviedol, že ani sám neočakával všeobecné nadšenie spojené s uvedením nového fitness príslušenstva.
Foley na technologickom veľtrhu CES, ktorý sa konal na začiatku tohto roku, povedal: „Úplne ma to prekvapilo. Spoločnosť Peloton som rozbehol spolu s niekoľkými spoluzakladateľmi a už vtedy som mal jasnú predstavu o tom, akým spôsobom bude fungovať. Dokázal som si predstaviť technológiu, hardvér, softvér a aj podnikateľský model, ktorý budem aplikovať. Jediné, s čím som nepočítal je komunita, ktorá sa okolo našich produktov vytvorila. Zanietenie našich zákazníkov ma úplne vyviedlo z miery.“
Nový bežecký pás spoločnosti Peloton bude dostupný v cene 3 995 dolárov a na trh sa dostane v priebehu jesene tohto roka. Výrobca potvrdil, že bude fungovať na podobnom princípe ako spomenutý stacionárny bicykel. Zariadenie bude vybavené dotykovým displejom s vysokým rozlíšením obrazu, na ktorom bude možné premietať tisícky tréningovým programov. Užívatelia sa tak budú môcť zapojiť do kurzu pod vedením profesionálneho trénera priamo zo svojho domova.
Tieto kurzy budú založené na báze predplatiteľských poplatkov, ktoré budú dosahovať cenu 39 dolárov za mesiac. Budú zahŕňať vysoko intenzívne tréningové programy, bežecké výcviky a ďalšie inštruktážne materiály zamerané na zvyšovanie fyzickej kondície. Ak už v súčasnosti vlastníte stacionárny bicykel značky Peloton, za jeden poplatok si môžete zabezpečiť streamované videá pre obe zariadenia súčasne.
Zákazníci budú mať možnosť zakúpiť si bežecký pás aj na splátky. Výška mesačných splátok pre existujúcich členov zákazníckeho klubu spoločnosti Peloton bude predstavovať 110 dolárov, ktoré bude potrebné splácať v rámci obdobia 39 mesiacov. Noví členovia klubu sa budú musieť uspokojiť so splátkami vo výške 149 dolárov v priebehu 39 mesiacov. V súčasnosti si môžete predobjednať svoj bežecký pás aj na internete, pričom spoločnosť od Vás bude požadovať depozit vo výške 250 dolárov.
Zavítali sme do newyorskej centrály spoločnosti Peloton a využili sme jedinečnú možnosť vyskúšať si najnovšie fitness zariadenie. Spoločnosť sídli iba niekoľko blokov od svojho cyklistického centra, v ktorom sa môžu zákazníci zúčastňovať pravidelných kurzov. Predstavujeme Vám teda podrobnú prehliadku inovatívneho bežeckého pásu značky Peloton.
Hneď po príchode do kancelárií spoločnosti Peloton sa ocitnete v obklopení moderného interiérového dizajnu a inovatívneho zariadenia vnútorných priestorov. Spoločnosť sa rozlieha na štyroch poschodiach a okamžite si uvedomíte, že od svojho vzniku sa veľmi rýchlo rozrástla a už dávno opustila svoj status start-upového podniku.
Bežecký pás Peloton Tread sa v súčasnosti nachádza v intenzívnej fáze vývoja. Treba poznamenať, že spoločnosť ešte stále pracuje na odstraňovaní menších technických problémov. Rozmery tohto fitness zariadenia sú však pozoruhodné. Bežecký pás je totiž dlhý celých 185 centimetrov a dosahuje šírku 83 centimetrov. Je preto namieste otázka, či sa zmestí do bytov športovo založených obyvateľov veľkomiest.
Na obrovskom displeji bežeckého pásu si môžete vybrať z troch kategórií tréningových videí. Predplatené videá sa zaoberajú chôdzou a behom, tréningom celého tela, ako aj inštruktážnymi lekciami jogy. Súčasťou balíka sú tisícky vopred nakrútených videí, pričom profesionálni tréneri budú každý týždeň vysielať naživo až desať lekcií.
Jednou z dostupných možností je aj 20-minútový komplexný tréning celého tela, ktorým Vás prevedú profesionálni tréneri spoločnosti Peloton.
Inštruktážne videá sú skutočne zrozumiteľné a prehľadné. Rozhranie Vás hneď na začiatku tréningu oboznámi s celým priebehom cvičenia – dozviete sa, aké cviky Vás čakajú, akej obťažnosti budete vystavení a aké dodatočné príslušenstvo budete potrebovať. Vopred si môžete prispôsobiť aj hudobné nastavenia a môžete si zvoliť skladby, ktoré Vám budú hrať počas cvičenia.
Bežný tréning sa začína trojminútovou chôdzou na zahriatie organizmu. Spoločnosť Peloton uviedla, že mnohé z tréningových programov a videí sú dokonalou voľbou pre ľudí, ktorí sa doteraz nikdy nevenovali aktívnemu cvičeniu.
Po rozcvičke nasleduje osemminútový beh, ktorý je hlavnou zložkou tréningu na bežeckom páse. Prvou vecou, ktorú si uvedomíte pri behu, je komfort poskytnutý pásom pod Vašimi nohami. Kolená sa Vám zaňho odvďačia.
Pás je zostavený z 59 lamiel, ktoré pripomínajú pásy tanku. Zodpovedajú za extrémne vysokú úroveň komfortu, ktorá sa nedá porovnať s výbavou bežnej posilňovne. Prístroj je však aj napriek technologickému pokroku rovnako hlučný ako tradičné bežiace pásy. Tu sa znovu objavuje otázka o tom, či bude vhodné umiestňovať takéto masívne zariadenie do bytov obyvateľov miest.
Peloton Tread je vybavený obrovskou 81 centimetrovou obrazovkou. Je preto veľmi jednoduché sledovať každý pohyb inštruktora.
V priebehu niektorých videí nastane okamih, v ktorom sa ocitnete priamo tvárou v tvár profesionálnemu trénerovi. Niektorým užívateľom to nemusí vyhovovať. Pri behu sa Vám tak môže zdať, že celé zariadenie sa až príliš pohybuje v priestore. Omnoho lepší zážitok sme mali z videí, v ktorých kamera snímala inštruktora z profilu.
Keď nás inštruktor vyzval k zvýšeniu tempa, venovali sme mimoriadnu pozornosť detailom, ktoré boli aplikované pri dizajne regulátora obťažnosti. Keď chcete zvýšiť rýchlosť bežeckého pásu, stačí, že jemne otočíte ovládacím kolieskom. Nemusíte sa zbytočne nakláňať k displeju a stláčať rôzne tlačidlá.
V strede ovládacieho kolieska je tlačidlo, pomocou ktorého môžete automaticky zvýšiť rýchlosť a prevýšenie o jeden stupeň. Najvyššia rýchlosť bežiaceho pásu predstavuje 20 kilometrov za hodinu a maximálne prevýšenie si môžete nastaviť až na hodnotu 15%.
Inštruktori vo videách sú pútaví a motivujúci. Ne bežeckom páse budete mať pocit, že ste súčasťou prestížnej lekcie fitness, ktorá Vás v New Yorku môže stáť až 35 dolárov.
Živé lekcie a tréningové videá zo záznamu sú doplnené tabuľkou, ktorá na konci cvičenia zhodnotí Váš výkon. Ak sa zúčastníte naživo streamovaného tréningu, svoj výkon môžete porovnávať s ostatnými účastníkmi programu a inštruktor Vám môže poskytnúť priamu spätnú väzbu. V rámci videí zo záznamu máte možnosť porovnať sa s ľuďmi, ktorí absolvovali daný tréning v minulosti.
V dolnej časti monitora je umiestnený reproduktor, ktorý zodpovedá za prvotriednu kvalitu zvuku. Hlasitosť na rozdiel od rýchlosti a prevýšenia nemáte možnosť ovládať otočným regulátorom, ale na prednej strane displeja sa nachádza malé tlačidlo, pomocou ktorého jednoducho nastavíte hlasitosť podľa svojich požiadaviek.
Maureen Coirová, hlavná produktová manažérka spoločnosti Peloton, uviedla: „Mimoriadne veľa času sme venovali vývoju ideálneho zvukového systému. Zákazníci si tak môžu užívať prvotriednu kvalitu zvuku aj počas náročného behu na páse.“
Na spodku displeja sa nachádza USB port, prostredníctvom ktorého si môžete nabíjať svoje bezdrôtové slúchadlá. Bezdrôtová technológia je v tomto prípade kľúčovým prvkom, pretože niektoré z cvikov vo videách budete musieť absolvovať mimo bežiaceho pásu.
Coirová povedala: „Jednou z najväčších nevýhod bezdrôtových slúchadiel je krátka životnosť batérie. Môžete si ich nechať nabíjať priamo v rámci bežiaceho pásu vždy, keď ho nepoužívate. Každý tréning tak začnete s plne nabitými slúchadlami.“
Ako sme už spomenuli, pri niektorých cvikoch budete musieť opustiť bežiaci pás a rozložiť si vedľa neho fitness podložku. Je dobré, ak si ju pripravíte vopred, pretože inštruktor Vám nedá čas nazvyš. Obzvlášť v prípade, že sa zúčastňujete programu vysielaného naživo.
Cvičiaca podložka a činky s hmotnosťou 2,5; 5; 7,5; 10 a 15 kilogramov sa predávajú oddelene. Spoločnosť Peloton totiž predpokladá, že väčšina zákazníkov má podobné doplnky už zakúpené. Výrobca zároveň potvrdil, že cena príslušenstva bude známa v priebehu jesene.
Pri cvikoch na podložke je o niečo náročnejšie sledovať inštrukcie trénera na obrazovke. Zamestnanci spoločnosti Peloton radia, aby ste si podložku umiestnili hneď vedľa bežiaceho pásu. A kým zvuk je aj naďalej dokonalý, nešikovný uhol je v niektorých polohách prekážkou pri sledovaní displeja.
Pri rôznych tréningových programoch naplno využijete závažia, cvičiacu podložku a aj hmotnosť vlastného tela. Inštruktor na obrazovke bežiaceho pásu Vás bude po celú dobu povzbudzovať.
Poslednou fázou inštruktáže je efektívny strečing.
Verdikt: Spoločnosť Peloton sa postarala o to, že Váš domáci tréning môže byť pohodlnejší a efektívnejší ako kedykoľvek predtým. Bežiaci pás z jej dielne nie je výnimkou. Jeho obsluha je jednoduchá a intuitívna, za čo zodpovedá vysoká úroveň technologickej inovácie. Samotná prestížna povaha prístroja v kombinácii s inštruktorom na obrovskom displeji zaručí, že počas tréningu nestratíte motiváciu.
Jedinou prekážkou sú rozmery bežiaceho pásu, ktoré môžu byť problémom najmä v prípade malých mestských bytov. Ak však vo svojom okolí nemáte prístup k luxusnému fitness centru, Peloton Tread je dokonalým riešením.
Zdroj: LATimes, ABC