Chceli by ste vlastniť elitného závodného koňa? Teraz je tu na to aplikácia

Aplikácia MyRaceHorse si kladie za cieľ „zdemokratizovať“ vlastníctvo pretekárskych koní tým, že umožní fanúšikom nakúpiť mikropodiely plnokrvných koní najvyššej úrovne.

Konské dostihy sa nazývajú športom kráľov pre určitý dôvod. Vysoké náklady spojené s nákupom, trénovaním a pretekmi dostihových čistokrvných plemien obmedzujú tento šport iba na ľudí, ktorí majú silnú vôľu a finančné prostriedky na prevzatie týchto bremien. Cieľom novej aplikácie MyRaceHorse je sprístupniť vlastníctvo koňa každému, kto má čas, peniaze a smartfón.

Čistokrvné plemená, ktoré závodia na najvyšších úrovniach tohto športu stoja vyše 1 milióna – nezahrňujúc výdavky za obrovskú starostlivosť a tréningy. Aplikácia MyRaceHorse, ktorá je teraz dostupná v Apple a Google Store, ponúka inú cestu výhodného nákupu. Svojim fanúšikom poskytuje prístup k mikro-podielom najlepších čistokrvných plemien, ktoré je možné kúpiť za malý zlomok typických nákladov spojených s nákupom koňa.

„Snažíme sa zdemokratizovať vlastníctvo dostihových koní,“ povedal zakladateľ a generálny riaditeľ Mike Behrens, bývalý vedúci predstaviteľ spoločnosti Casper. „ Deväťdesiatpäť percent fanúšikov, ktorí majú radi preteky, nemá finančné prostriedky na vlastníctvo koňa. Ale takmer každý z nich, túži po kúsku toho vlastníctva“, – povedal Mike Robbovi Reporterovi.

Aplikácia, ktorá bola spustená v Kalifornii minulý rok, je teraz dostupná v 43 štátoch, vrátane New Yorku a Kentucky. Funguje to nasledovne: Po nadviazaní partnerstva s niektorými najväčšími menami v dostihoch, ako tréneri Richard Mandella, Brad Cox a Norm Casse, si spoločnosť zakúpi percentuálny podiel zo špičkových čistokrvných plemien, a potom ho rozdelí na podiely, ktoré si používatelia môžu kúpiť. Percentuálne podiely dostihových koní sú k dispozícií už od 95 dolárov, čo je iba 0,01 percenta priemerných nákladov na kúpu koňa, bez akýchkoľvek ročných dodatočných výdavkov na údržbu a tréning.

Len preto, že niektoré podiely sú dostupné za menej ako 100 dolárov neznamená, že má užívateľ aplikácie malú šancu na výhru. Ako vysvetlil Behrens, : „Kôň za 95 dolárov, ironicky, je naším najväčším vysoko hodnotným prínosom. Tento kôň bol kúpený ako žriebä za 750 000 dolárov, ale namiesto toho, aby sme ho ocenili naším zvyčajným prírastkom 0,1 percenta, ocenili sme ho na 0,01 percenta. Naším cieľom bolo, aby každý, kto chce súťažiť na najvyššej úrovni mal šancu.“ Predstaviteľ spoločnosti Robb Report sa v e-maili vyjadril, že kôň sa za šesť dní vypredal 500 investorom.

Ako majiteľ vlastného imania môže používateľ zdieľať aj víťazstvá, ocenenia a iné výnosy. Po odstránení výdavkov za údržbu a tréningy z percentuálnej peňaženky z MyRaceHorse, je zvyšok rozdelený medzi používateľov na základe ich vlastníckeho podielu. „Akcionári“ profitujú aj z prípadného predaja koňa, a to ešte viac, ak sa kone používajú aj na chov.

Používatelia okrem nákupu mikropodielov používajú aplikáciu na investovanie väčších peňažných čiastok. Behrens hovorí, že niektorí používatelia aplikácie minuli za dostupné kone od 20 000 dolárov do 50 000 dolárov. Na rozdiel od tradičného vlastníctva koňa, aplikácia umožňuje používateľom ľahko rozšíriť ich investície. Kľúčom tejto aplikácie sa teda javí to, ako zarobiť peniaze, alebo aspoň ich nestratiť pri podnikaní s koňmi.

„Nanešťastie, väčšina koní nikdy neposkytne zisk, a kľúč k tejto hre je diverzifikácia,“ povedal Behrens. „Využite našu platformu, a namiesto minutia 20 000 dolárov, pri vlastnení iba 20 percent jedného koňa, môžete vlastniť jedno percento z 20 koní. Verím, že ľudia, ktorí by to vyskúšali by zistili, že je to tá lepšia skúsenosť.“

Behrens sa taktiež vyjadril, že spoločnosť v budúcnosti dúfa v rozšírenie aplikácie MyRaceHorse. Momentálne sa môžu používatelia aplikácie dostať iba k počiatočnej ponuke , ale aplikácia môže čoskoro ponúknuť výmenu, kde si budú môcť používatelia kupovať a zároveň predávať svoje podiely koňa počas stanoveného času. Ak všetko pôjde podľa plánu, Behrenov cieľ demokratizácie konských dostihov by sa mohol chýliť k cieľovej čiare.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.