Jar je tu a prináša so sebou príležitosť konečne si rezervovať dovolenku v teplej exotickej destinácii, po ktorej ste túžili celú zimu. Nastávajúca dovolenková sezóna s veľkou pravdepodobnosťou uspokojí všetky kategórie cestovateľov. Ponúkne niečo nevyliečiteľným dobrodruhom, milovníkom vína, zanieteným hráčom golfu ale aj fanúšikom dizajnu. Či už túžite objavovať skryté zákutia Thajska, alebo sa plaviť luxusnou jachtou, máme niečo pre každého z Vás. Predstavujeme Vám päť zážitkov, ktoré nasýtia Váš hlad po nových destináciach v priebehu celej jari.
Exotická pozlátka

Koh Samui je jedným z thajských ostrovov, ktorý predstavuje pokojnejšiu alternatívu k rušnej dovolenkovej destinácii na ostrove Phuket. V priebehu októbra minulého roku tu bol navyše otvorený nový luxusný hotel Ritz-Carlton. Rozprestiera sa na 28 hektároch panenskej pláže a pralesu neďaleko mesta Wat Phra Yai, v ktorom sa nachádza slávny chrám so zlatou sochou Budhu. Celý rezort je charakteristický luxusným štýlom svetoznámej značky. Disponuje priestrannými apartmánmi, profesionálne udržiavanými záhradami a prvotriednymi službami.
Napriek tomu sa však hotelu darí prezentovať vo svojich priestoroch tradičné prvky miestnej kultúry. Mimoriadne lákavými prvkami sú plážové domčeky na nosných žrdiach či obloženie stien z tíkového dreva a prírodného kameňa. Súčasťou rezortu je kúpeľné zariadenie s rozlohou 3 716 metrov štvorcových a 175 luxusných izieb. Hoteloví hostia majú možnosť trénovať s majstrom bojového umenia Muay Thai, plávať spolu s viac než 50 druhmi rýb v okolí súkromného koralového útesu a otestovať svoje vyjednávacie schopnosti na pouličnej tržnici, ktorá sa nachádza priamo v areáli rezortu.
Súvisiace: Cestovatelia zostavili zoznam 10 najpopulárnejších destinácií na rok 2018
Literárne elementy

Hotel Troutbeck je súčasťou nenápadne luxusného rezortu v meste Amenia, v štáte New York. Rozprestiera sa na pozemku s výmerou 18 hektárov, ponúka 37 izieb a deväť apartmánov. Samotný hotel sa nachádza v sídle z 18. storočia, ktoré bolo domovom básnika a milovníka prírody Myrona Bentona, pričom neskôr tu býval básnik a botanik Joel Elias Spingarn. V areáli historického sídla Troutbeck relaxovali aj známe historické postavy ako Ralph Waldo Emerson, Ernest Hemingway, Henry David Thoreau, Mark Twain, Theodore Roosevelt, Sinclair Lewis či Martin Luther King mladší.
Alexandra Champalimaudová, ktorá je zodpovedná za dizajn hotela, povedala: „Nechceli sme vytvoriť nič moderné či štýlové.“ Tento výrok uznávanej interiérovej architektky je zárukou toho, že zariadenie priestorov rezortu sa neriadi žiadnou šablónou. Táto na slovo vzatá odborníčka je totiž známa svojou schopnosťou dokonale oživiť zapadnutú krásu historických objektov. Do jej portfólia patrí napríklad newyorský hotel Waldorf Astoria, Hotel Bel-Air v Los Angeles, hotel Dorchester v Londýne a Raffles Hotel v Singapuri, ktorý bude otvorený už v blízkej budúcnosti.
Champalimaudová povedala: „V každom kúte tohto sídla môžete cítiť lásku k literatúre, prírode a sociálnej rovnosti.“ Dizajnérka pracovala na zachovaní jedinečnej patiny tohto miesta, ktorú doplnila modernými farbami a doplnkami. Honosné koberce, sedačky, umenie inšpirované prírodou a osvetlenie v štýle 60. rokov sa tak mieša s modernými stoličkami od Marcela Breuear a Hansa Wegnera, pričom celý interiér je dotvorený Champalimaudovej vlastnými dizajnmi.
Rovnako pozoruhodné sú služby tohto rezortu. Champalimaudová potvrdila, že hostia hotela sa cítia, ako keby boli „na návšteve súkromného vidieckeho sídla svojich známych“. Areál ponúka príležitosti na lyžovanie, športovú streľbu, rybárstvo, turistiku a obdivovanie úchvatnej zbierky umeleckých predmetov. O hotelovú reštauráciu sa stará šéfkuchár Marcel Agnez. Champalimaudová však prezradila: „Skutočným skvostom je vnútorná krása tohto miesta.“ Renovácia sídla Troutbeck pokračuje aj v súčasnosti. Historický zrub z roku 1760 bol v decembri minulého roku otvorený a predstavený v roli luxusnej štvorizbovej chaty, ktorá ponúka prepychovú obývaciu miestnosť a jedáleň pre desiatich ľudí. V areáli bude čoskoro otvorené aj pohybové štúdio.
Golfová fantázia

Rezort Fairway One at the Lodge bol uvedený do prevádzky v priebehu augusta minulého roku a nachádza sa v bezprostrednej blízkosti zariadenia Lodge at Pebble Beach. Nedá sa poprieť, že je skutočným rajom pre všetkých milovníkov golfu. Je situovaný v nádhernom prostredí, s ktorým korešponduje aj interiérové a exteriérové vybavenie v podobe honosných kožených kresiel, drevených trámov a otvorených kozubov na drevo. O návrh priestorov sa postarala architektonická kancelária Hirsch Bedner Associates z mesta San Francisco. Rezort ponúka 30 izieb a dva záhradné domčeky.
Ikona dizajnu

Hongkong zaznamenáva dlhodobý nedostatok nehnuteľností a nie je preto prekvapením, že trvalo takmer celé desaťročie, kým sa na miestnej scéne objavil nový popredný luxusný hotel. Prestížnej architektonickej kancelárii Foster and Partners sa však nakoniec podarilo vybudovať pozoruhodný projekt, ktorý je známy ako hotel Murray.
Hotel Murray bol otvorený v priebehu januára tohto roku a vdýchol nový život jednej z najvýznamnejších hongkonských budov. Je totiž situovaný v komplexe Murray Building, ktorý v roku 1969 navrhol britský architekt Ron Phillips. 25-poschodová snehobiela stavba na ulici Cotton Tree Drive bola už dlho obdivovaná vďaka svojmu energeticky efektívnemu dizajnu, geometrickej fasáde a ohromným oblúkom, ktoré obopínajú jej základňu.
Luxusný hotel zahŕňa 336 izieb. Z jednej strany ponúka výhľad na horu Victoria Peak a z druhej je obklopený jagavými mrakodrapmi mesta. Hotel Murray je úžasným útočiskom pred zhonom ázijskej metropoly, pričom pobyt Vám spríjemní voňavými citrusovými stromami zo Sicílie, bielym mramorom a medenými doplnkami. Architekti agentúry Foster and Partners sa zamerali na moderný dizajn, ktorý Vás očarí niekoľkými štýlovými prekvapeniami. Na streche hotela sa nachádza presklený pavilón s reštauráciou a barom Popinjays, z ktorého sa naskytá nezabudnuteľný pohľad na celý Hongkong. Mimoriadne priestranné hotelové izby lákajú návštevníkov prvkami z bieleho kameňa a elegantným zariadením.
Hotel Murray sa stal ikonou dizajnu aj vďaka svojej Michelinovej kantonskej reštaurácii Guo Fu Lou, za ktorej dizajn je zodpovedný miestny architektonický génius Andre Fu. Reštaurácia sa do hotela presťahovala z umeleckej štvrte Wan Chai. Hotelovým hosťom ponúka obrovskú terasu nachádzajúcu sa v tieni jedného z pozoruhodných hongkonských stromov, ktoré patria do prírodného dedičstva mesta. Medzi ďalšie reštaurácie hotela patrí Murray Lane, ktorá predstavuje obľúbenú destináciu miestnych podnikateľov, a moderný podnik v európskom štýle s názvom Tai Pan.
Tento hotel má v pláne ponúkať svojim hosťom ničím nerušený odpočinok a regeneráciu. Hotelové wellness centrum disponuje piatimi miestnosťami, v ktorých si môžete dopriať luxusné procedúry s použitím produktov značky Grown Alchemist. Hneď vedľa nich sa nachádza 24 metrov dlhý vnútorný bazén. Ak by ste sa však predsa len začali nudiť v tomto honosnom interiéri, hotel sa nachádza iba niekoľko minút cesty od rušných zákutí a preplnených obchodov hongkonskej štvrte Central district.
Súvisiace: 5 populárnych destinácií v Karibiku a ako ich nahradiť
Vintage vinárstvo

Dizajnérka Erin Martinová sa preslávila obnovou a reštaurovaním historických priemyselných prvkov a interiérov. V poslednej dobe si získala veľkú obľubu klientov z vinárskeho údolia Napa Valley v severnej Kalifornii.
Medzi jej najnovšie projekty patrí obnova historickej degustačnej miestnosti vinárstva Trinchero Napa Valley. Majitelia tohto objektu patria do popredných vinárskych rodín, ktoré začali budovať svoje podnikanie v tomto regióne už v 40. rokoch minulého storočia. V súčasnosti sa rozhodli, že tradičná degustačná miestnosť s rozlohou 464 metrov štvorcových by sa mala stať dominantou celého zariadenia. Martinovej sa to samozrejme podarilo. Vytvorila úžasný priestor určený pre verejnosť a menšiu miestnosť pre súkromné stretnutia s vinármi.
Oba priestory sú však rovnako ohromné. Podlahy z francúzskeho duba vyžarujú prívetivosť a pohostinnosť, zatiaľ čo moderné tematické doplnky v hlavnej časti objektu odkazujú na rustikálny vidiecky život. Strop je pokrytý ručne maľovaným zobrazením zverokruhu a na stenách je vyobrazený majstrovský postup pri výrobe prvotriedneho vína. Podobné umelecké detaily dodávajú priestoru nádych mysticizmu, ale aj exaktnej vedy. Stena za pultom nie je lemovaná prvoplánovými fľašami, ale nachádzajú sa tu poličky plné kníh. Tie pripomínajú Mary Trincherovú, ktorá bola spoluzakladateľkou vinárstva a veľkou milovníčkou čítania.
Na vchodových dverách do salónika „Legacy Lounge“ sa nachádza malá odsúvateľná platnička. Tá symbolizuje spomienku na spoluzakladateľa Maria Trinchera, ktorý v období prohibície pracoval v newyorskom bare. Interiér salónika v ničom nezaostáva za ostatnými priestormi. Stena je zdobená koženými obkladmi a tentokrát sa za barom nachádza výstava vzácnych fliaš, ktorú oživuje dynamické podsvietenie. V jednej časti miestnosti sa nachádza kozub s pohodlnými koženými kreslami, na druhej strane si môžu hostia vychutnať komfort kožených sedačiek. Pozornosť venovaná detailom je viditeľná aj vo výbere osvetlenia, ktoré je výsledkom spolupráce Martinovej s dizajnérom Mickom Handleym. Celý priestor je v konečnom dôsledku poctou minulosti majiteľov vinárstva a miestom, na ktorom si môžete vychutnať luxusné víno s rodinou a priateľmi v jedinečnej atmosfére.
Zdroj: Sportet&Style, VacationsMag