
Príbeh o tom, ako bola postavená prvá transkontinentálna železnica, patrí medzi kľúčové momenty americkej histórie. Spoločnosti Union Pacific a Central Pacific v priebehu občianskej vojny začali klásť koľaje z miest Sacramento v Kalifornii a Omaha v Nebraske, až sa nakoniec 10. mája roku 1869 stretli v oblasti známej ako Promontory Summit v štáte Utah. Výsledkom šesťročného úsilia bolo prepojenie západného pobrežia USA s existujúcou železničnou sieťou rapídne sa rozrastajúceho národa, čo signalizovalo úsvit novej éry americkej expanzie.
Práve vďaka tejto histórií sú hodinky modelu Transcontinental od švajčiarskej luxusnej značky Louis Moinet mimoriadne zaujímavým kúskom. Tieto hodinky sú venované priekopníkom, ktorí pomáhali posúvať hranice národa, a hrdinom modernej doby, ktorým súčasná Amerika vďačí za svoje dedičstvo. Jedinečný model si môžete predobjednať až do 10. septembra.
Louis Moinet bol francúzsky hodinár, učenec a astronóm, ktorý zomrel 16 rokov pred dokončením železnice. Jean-Marie Schaller, generálny riaditeľ a kreatívny riaditeľ súčasnej značky inšpirovanej inovatívnym Moinetovým prístupom k hodinárstvu, si napriek tomu zaumienil, že vzdať poctu americkej vynaliezavosti je v súlade so záväzkom značky, ktorá si zaumienila oslavovať ducha ľudského dobrodružstva.
Schaller vysvetlil: „Louis Moinet takisto uznával inovatívne myslenie ľudského pokolenia a naša pocta americkej železnici je dôsledkom tejto spoločnej DNA. Nedávno sme uviedli na trh hodinky s menom Alexeja Leonova, ktorý ako prvý vystúpil do vesmírneho priestoru. Považujem za veľmi dojímavé, keď máme možnosť počúvať rozprávanie hrdinu a spoznať obrovskú odvahu, ktorú potreboval na dosiahnutie svojho úspechu.“
Hodinky modelu Transcontinental od značky Louis Moinet predstavujú jedinečný symbol odzrkadľujúci stretnutie dvoch lokomotív v bode Promontory Summit – jedná sa o automatizovaný mechanizmus zobrazujúci takzvaný Zlatý klinec, ktorý bol použitý na označenie miesta, kde bol položený finálny úsek americkej transkontinentálnej železničnej trate.
Ciferník hodiniek farby ružového zlata je charakteristický sýtym odtieňom v dôsledku vysokého obsahu medi. Je doplnený matným povrchom a kontrastnou čiernou platničkou. Vygravírované číslo modelu v pozícii 12. hodiny sa nachádza uprostred číslic roku 1869.
Súvisiace:
Najexkluzívnejšie hodinky z výstavy SIHH na rok 2019
Najlepšie hodinky: Udeľovanie Oskarov švajčiarskeho hodinárstva
Automatický hodinový strojček stabilizujú dva štylizované otvorené mostíky. Dominantným prvkom hodiniek je fazeta so šiestimi skrutkami, ktorá je príznačná pre značku Louis Moinet.
Hodinky majú byť novým majiteľom dodané v priebehu jesene tohto roka v špeciálnej krabici, ktorej dizajn bude pripomínať systém potrubia parnej lokomotívy, pričom samotné luxusné hodinky budú k dispozícii v dvoch limitovaných edíciách – 18 kusov bude vyrobených z ružového zlata a 69 kusov z kombinácie ružového zlata a ocele. Zákazníci, ktorí si svoje hodinky predobjednajú, si budú môcť zvoliť jedinečné sériové číslo vygravírované v hornej časti ciferníku, pričom sa budú tiež tešiť výhodnejšej cene svojich produktov – model z ružového zlata je možné predobjednať si v cene 57 500 dolárov a prevedenie z ružového zlata a ocele za 38 500 dolárov. Schaller povedal: „Treba mať na pamäti, že maloobchodná cena stanovená po vypršaní možnosti predobjednávok bude podstatne vyššia.“
Video hodinek Louis Moinet Transcontinental:
Zdroj: WorldTempus, LouisMoinet