Tento umelec pracuje na najväčšej maľbe sveta

Cieľom je vyzbierania 30 miliónov dolárov na podporu globálnej digitálnej rovnosti.

Hovorí sa: „Konaj dobro a dobro sa ti vráti“. Predstavte si, koľko dobra teraz čaká britského umelca pôsobiaceho v Dubaji, Sachu Jafriho, ktorý vytvoril „dobro“ o výmere 1 800 metrov štvorcových. Už teraz je zrejmé, že sa zapíše do histórie ako tvorca tej „najväčšej maľby na plátne na svete“.

Jeho umelecké dielo s názvom „Cesta ľudstva“ bude predmetom dubajskej aukcie už v priebehu najbližšieho decembra, a to za účelom vyzbierania 30 miliónov dolárov na podporu „globálnej digitálnej rovnosti“.

Tento neuveriteľný umelec a absolvent chlapčenskej školy Eton College sa usadil v rezidencii s dvoma obrovskými tanečnými sálami, nachádzajúcimi sa v rámci luxusného päťhviezdičkového hotela Atlantis The Palm v Dubaji, kde na maľbe pracoval už od mája tohto roka. V tejto aktivite však plánuje pokračovať až do 7. septembra.

Podľa zatiaľ dostupných údajov je zrejmé, že umelecké dielo je väčšie ako dve futbalové ihriská a neskôr bude rozdelené na 60 individuálne očíslovaných, podpísaných, katalogizovaných a zarámovaných malieb, ktoré budú ponúkané v aukcii na galavečeri už v decembri 2020. Ide o obrovský krok v konaní dobra pre tých, ktorí to skutočne potrebujú. Takýto zámer je navyše rozhodne hodný plátna spomínanej veľkosti.

Spoločnosťou umelca sú deti z celého sveta, ktoré do tohto historického momentu prispejú aj svojimi maľbami. Tie majú byť zamerané na témy „odlúčenia/izolácie“ a taktiež aj „spojenia“. Ich verzie sa stanú súčasťou prvej vrstvy (takzvanej „duše“) diela „Cesta ľudstva“.

Všeobecne sa verí, že maľba dokáže získať väčšie množstvo peňazí, než akou sú jej rozmery. Výťažok z predaja poputuje hneď niekoľkým charitám, vrátane „Humanity Inspired“ (ktorá je spoločným úsilím UNESCO, UNICEF a filantropickej organizácie s názvom „Dubai Cares“). Jej cieľom je taktiež zachrániť životy približne desiatich miliónov detí.

Kupujúci z viac ako 140 krajín sveta budú pozvaní na galavečeru v decembri 2020, aby spoločne dokázali vyzbierať až 30 miliónov dolárov. Každý úspešný dražiteľ tak bude v konečnom dôsledku vlastniť nielen kúsok tej najväčšej maľby na svete, no rovnako aj kúsok histórie.

 

Zdroj: The Art Newspaper

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.