
Každý ostrov je v niečom výnimočný. Jeden sa pýši kryštálovo čistou vodou, ďalší vynikajúcou kuchyňou. Čo keby sme si mohli z každého zobrať to najlepšie a vytvoriť tak vlastný dokonalý ostrov?
Pozrite sa na náš vlastný fantazijný ostrov, ktorý vznikol spojením toho najlepšieho z ôsmych obľúbených ostrovov. Vopred sa ospravedlňujeme za to, že tento ostrov si zatiaľ kúpiť nemôžete.
Voda: Taransay, Vonkajšie Hebridy

Áno, je to ostrov v Škótsku, no netreba ho hneď zavrhnúť. More, ktoré ho obklopuje, má kryštálovo modrú vodu. Jej teplota je možno mrazivá, no vyváži to svojou čistotou a priezračnosťou, ktorá stojí za pár vrstiev neoprénu navyše. Taransay je navyše neobývaný ostrov, na ktorom žije množstvo divej zvery a orlov. Návštevníci tak môžu objavovať vetrom ošľahané pobrežie bez toho, aby kohokoľvek stretli. Tento ostrov vlastní rodina, ktorej patrí aj sieť ubytovacích zariadení Borve Lodge.
Pláž: Copperfieldov záliv, Bahamy

Skromný iluzionista David Copperfield odhalil svoj sklon k extrémnemu súkromiu potom, čo si v roku 2006 kúpil nie jeden ostrov, ale hneď celé súostrovie na Bahamách, ktoré si následne pomenoval po sebe. Celé dni môžete blúdiť po 40 plážach s jemným bielym pieskom, rozprestierajúcich sa na 11 ostrovoch Copperfieldovho zálivu.
Personál: Necker Island, Britské Panenské ostrovy

Spoľahnite sa na Sira Richarda Bransona, ktorý dokáže najať personál a ten vie splniť všetky vaše priania. Jednou zo špecialít tohto tímu je Plážová Olympiáda, pozostávajúca z niekoľkých netradičných súťažných disciplín, vrátane tzv. šampusového potápania sa, t.j. ponorenie sa za fľašou šampanského, ktoré leží na dne bazéna, alebo preteky na kajakoch so zaviazanými očami. Nováčikov ochotne zaškolí prítomný personál – podobne, ako to bolo v prípade Baracka Obamu, ktorý sa tu naučil kiteboarding.
Rozjazdová dráha: Ambergris Cay, Turks a Caicos

Nevýhodou väčšiny ostrovov je krátka rozjazdová dráha pre lietadlá. To však neplatí pre tento 4,8 kilomtrov dlhý ostrov, ktorý sa môže pochváliť rozjazdovou dráhou dlhou 1,7 kilometrov, vďaka čomu na nej môžu pristáť aj veľké súkromné lietadlá. Navyše toto malé letisko nedávno znovu obdržalo osvedčenie, vďaka ktorému nemusia návštevníci dlho čakať na povolenie na vstup do krajiny a môžu tak leňošiť na pláži už pár minút po pristátí.
Strava: Guana, Britské Panenské ostrovy

Tento luxusný ostrov je takmer úplne sebestačný. Okrem farmy sa tu nachádza sad s tropickým ovocím, niekoľko skleníkov, ktoré uľahčujú pestovanie zeleniny a kurník so 100 sliepkami. Všetko toto plus plody Karibského mora sú zárukou božského jedla.
Budovy: Long Island, Queensland, Austrália

Elysian Eco Retreat je udržateľný rezort na ostrove Long Island, ktorý je jedným zo skupiny ostrovov Whitsundays nachádzajúcich sa na okraji Veľkej koralovej bariéry. Tento rezort ponúka ubytovanie pre 20 hostí a tak si ho často rezervuje jedna rodina. Jej budovy sú postavené s ohľadom na životné prostredie a plne závislé na solárnej energii. Slamené strechy im dodávajú prirodzené ochladenie a dokážu znížiť poludňajšie horúčavy takmer o 20 stupňov.
Wellness: Sensei Lanai, Hawaj

Miliardár Larry Ellison vlastní 98 percent ostrova Lanai, druhého najmenšieho obývaného ostrova na Hawaji. Nedávno v jednom zo svojich dvoch rezortoch Four Seasons otvoril Sensei wellness centrum. Tu ponúka škálu služieb, s ktorými sa nestretnete hocikde, ako je napríklad cvičenie Polynéjsky bodywork v štýle Lomi Lomi alebo metódu thermal body mapping, pri ktorej sa pomocou masáže odhalia vaše zdroje napätia a stresu.
Prístav: Sandy Lane Yacht Club, Canouan

Veľký kus tohto ostrova s rozlohou 1251 kilometrov štvorcových na Svätom Vincente a Grenadínoch si podmanil taliansky developér Andrea Pignataro a má v úmysle zmeniť ho na rovnocenného súpera neďalekého ostrova Mustique. Výnimkou je však prístav, ktorý prevádzkuje miliardár Dermot Desmond ako sesterský prístav k rezortu na Barbadose a prichýli superjachty do dĺžky 100 metrov.
Zdroj: Yahoo