Vďaka hodinkám od spoločnosti Hublot môžete prispieť k záchrane nosorožcov

Spoločnosť Hublot sa spojila s bývalým medzinárodným šampiónom v krikete a zakladateľom neziskovej organizácie SORAI, (Save Our Rhino Africa India), Kevinom Pietersenom, a spolu uviedli na trh jedinečný projekt. Cieľom tejto spolupráce je poukázať na potrebu ochrany nosorožcov. Výtažky z predaja hodiniek sú darované organizáciám zameraným na prevenciu nezákonného obchodu s rohmi nosorožcov.

Zakladateľ organizácie Sorai – Kevin Pietersen.

Pietersen, ambasádor spoločnosti Hublot, poznamenal: „Roh nosorožca je momentálne najdrahšou komoditou na čiernom trhu.“ Pietersen prezentuje vo videu vzťah medzi značkou hodiniek a organizáciou SORAI. „V súčasnosti sa cena nosorožieho rohu pohybuje okolo 80 000 dolárov za kilogram, čo je viac ako kilogram heroínu, kokaínu, zlata, platiny.“ Roh nosorožca nie je liekom na rakovinu. Nemal by sa prezentovať ako symbol bohatstva a v žiadnom prípade nemá liečivé účinky.“

Súvisiace: Spoznajte značku luxusných hodiniek Hublot

Hodinky s názvom Big Bang Unico SORAI prezentujú veľkú myšlienku. Na trh boli uvedené na Svetový deň nosorožcov. Na béžovom keramickom modely s veľkosťou ciferníku 45 mm je zobrazený biely nosorožec a na výber sú dva druhy remienkov. Jeden reprezentuje vojenský štýl a druhý má gumený remienok. V špeciálnej edícii hodiniek je 100 modelov a cena jedného modelu je 24 100 dolárov.

Hodinky Hublot Big Bang Unico Sorai.

Výťažok z predaja je venovaný juhoafrickej organizácii s názvom Care for Wild, ktorá sa stará o osirelé malé nosorožce. Organizácia je zároveň najväčším domovom pre nosorožcov na svete a dozerá v pytliackej oblasti juhoafrického národného parku na nosorožce vo voľnej prírode. Pri dohľade na nosorožce používa nástroje, ktoré sú schopné zachytiť tepelné pohyby v tme.

Riccardo Guadalupe a Kevin Petersen v prírodmej rezervácii pre nosorožcov.

Ricardo, generálny riaditeľ spoločnosti Hublot, dodal: ”Čas je život – a my sa o život staráme.” Páni Guadalupe a Pietersen navštívili národný park Kruger v Juhoafrickej republike a v organizácii Care for Wild si boli pozreť populáciu nosorožcov. Nakoniec dodali: ”Je tu riziko, že ak sa tejto problematike nebudeme venovať, nosorožce o pár rokov vyhynú.”

Zdroj: Men’s Book, Gear Patrol

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.